Misje Agaty i Magdy

Domy Serca to międzynarodowa, katolicka organizacja pozarządowa, która została założona 4 stycznia 1990 r. we Francji, której celem jest niesienie współczucia i pocieszenia osamotnionym, ubogim i cierpiącym na całym świecie. To właśnie w ramach tego stowarzyszenia postanowiłyśmy kilka miesięcy temu wyruszyć do pomocy misyjnej. Obecnie w tej intencji się modlimy, poznajemy kulturę Peru i Hondurasu, uczymy się języka a także zbieramy fundusze na nasz wyjazd. Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc.

„Domy Serca nie pragną niczego więcej, niż być tym uśmiechem, tą kroplą w morzu, tą ręką, która pomaga żyć i kochać życie aż do końca. Być obecnym obok każdego człowieka i uświadamiać go, że jest kochany nieskończenie…”

(założyciel Ks. de Roucy)

Możecie nam pomóc na trzy sposoby:

Modlitwa

Modlitwa stanowi jeden z filarów formacji wolontaryjnej Domów Serca. Posługa, którą podejmiemy w Hondurasie i Peru nie należy do łatwych, dlatego już na miejscu będziemy silnie potrzebować Waszego wsparcia duchowego. Wzorem każdego wolontariusza jest postać Maryi, dlatego też prosimy każdego chętnego o codzienną modlitwę dziesiątkiem różańca. Zdajemy sobie sprawę, że dla niektórych będzie to może trudniejsze wyzwanie niż wsparcie finansowe, ale tym większa będzie nasza wdzięczność. Wypełniając formularz deklaracji dajecie nam znak, że codziennie towarzyszycie nam w trudach posługi, a my możemy w ten sposób poszerzyć grono osób, które w pewien sposób zabieramy ze sobą na tą trudną drogę.

Bieganie

Wyjeżdżamy na wolontariat misyjny do Domu Serca w Peru i Hondurasie by pomagać najbardziej potrzebującym. Zwracamy się z prośbą do wszystkich biegaczy i sportowców dobrej woli, aby wybiegać 21 599 kilometrów, tyle jest z Radymna – naszego domu, do Peru i Hondurasu łącznie (Radymno–Peru – 11622 km, Radymno–Honduras – 9977 km). Cała akcja polega na tym, że jedni się modlą, wy biegacie, a inni pomagają finansowo. Musicie wybiegać wszystkie kilometry, 1 km = 1 zł.

Można biegać bez celu, a można mieć konkretny cel. Wystarczy zalogować się na Endomondo i dołączyć do rywalizacji. Można biegać, jeździć na rowerze, pływać, aktywnie (duchowo) dotrzeć do Domu Serca. Liczymy na was!

Wsparcie finansowe

Każdy wolontariusz wyjeżdżający na misje z Domami serca musi wcześniej zadbać o swoje utrzymanie w miejscu do którego się udaje, a każdy miesiąc to koszt tysiąca złotych. Na 14 miesięczną posługę, jeszcze przed wyjazdem, musimy zebrać w sumie 28 tysięcy złotych. Dla nas samych jest to niewyobrażalna suma pieniędzy, dlatego też prosimy Was o pomoc – wspólnymi siłami na pewno się uda! Będziemy niezmiernie wdzięczne za nawet najmniejszą kwotę. Każdy z dobrodziejów znajdzie się w gronie osób, za które będziemy modlić się codziennie w naszych wspólnotach misyjnych.

Za wszelką pomoc dziękujemy i zabieramy Was z nami na misyjne drogi.

Magda i Agata