Nasi Ambasadorzy

Emilia Janik

Skoczkini w dal, reprezentantka klubu KS Komunalni Sanok, czwarta zawodniczka Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz wielokrotna medalistka mitingów krajowych. Poza sportem, który stanowi ogromną część życia, Emilka jest studentką trzeciego roku studiów na kierunku fizjoterapia, w Katowicach. W przyszłej pracy chciałaby łączyć sport z kontaktem z drugim człowiekiem, najchętniej z dziećmi. 

Chętnie wspiera piękne i wartościowe inicjatywy. Jak sama przyznaje, pomimo sportowego trybu życia, jest pod wielkim wrażeniem oraz podziwia biegaczy, którzy pokonują długie i wymagające dystanse, w tym trasę naszego biegu.

Zofia Noceti-Klepacka

Członkini elity światowego żeglarstwa w klasach regatowych, wielokrotna medalistka Pucharu Świata i regat przedolimpijskich, jako jedyna w historii żeglarstwa wywalczyła z rzędu cztery złote medale Młodzieżowych Mistrzostw Świata ISAF. Lista jej sportowych tryumfów niemal nie ma końca!

Znana na świecie ze swoich licznych sukcesów w dziedzinie windsurfingu, prywatnie mama Mariano i Marii, mieszkanka Warszawy. Od wielu lat żywo zaangażowana w akcje społeczne wspierające dzieci z rodzin najuboższych i domów dziecka.

Paulina Tracz

Debiutująca w tym roku w roli mamy biegaczka górska, długodystansowa, wicemistrzyni Polski w biegach górskich na dystansie ultra. Na swoim koncie ma liczne „pudła” zarówno w kraju jak i zagranicą, które zdobywa indywidualnie – w tym m.in. I miejsce w Ultra Dolomites (2019), Zimowym Maratonie Bieszczadzkim (2018), dwukrotne zwycięstwo w Biegu 7 Dolin 100km w Krynicy, czy II miejsce na MCC we Francji – jak i zespołowo ze swoim mężem i trenerem, Łukaszem Traczem – np. I miejsce w XIV Biegu Rzeźnika (2017), czy Grossglockner Ultra Trail (2017). Również zespołowo towarzyszą naszej inicjatywie od samego początku pilnując tempa na trasie i wspierając naszych biegaczy.

ks. Tomasz Szady

Z powołania ksiądz, z zamiłowania biegający ksiądz, czyli wikariusz diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej i jeden z bardziej rozbieganych księży. Obecnie Mistrz Polski Duchowieństwa w biegu górskim (Międzybrodzie Bialskie 2020) oraz Mistrz Polski Duchowieństwa w maratonie (Rzeszów 2020).

Jednak medale biegowe to nie jedyne sukcesy – wszystko idzie w parze z gotowością niesienia pomocy przy akcjach charytatywnych, angażowaniem się wraz z młodzieżą w liczne inicjatywy diecezjalnego KSM, organizacją Światowych Dni Młodzieży, czy wielu, wielu innych wydarzeń ewangelizacyjnych. Jednym słowem aktywny ksiądz, który kocha życie!