WAŻNE informacje przed Biegiem

Drogi Biegaczu!

Przesyłamy kilka najważniejszych informacji dotyczących sobotniego Biegu dla Życia, który jak wiecie, wystartuje 9 grudnia o godz. 11.00 z Jarosławskiego Opactwa (ul. Benedyktyńska 5, 37-500 Jarosław).

1. Program, 9 grudnia 2017 r.

9.00-10.30 – Biuro Biegu w kawiarence Benedyktyńskiej

10.00 – Msza Święta dla chętnych w intencji wszystkich biegaczy i ich intencjach (kościół)

10.45 – odprawa i modlitwa w Czarnej Kaplicy

11.00 – START Biegu

16.30 – META przy klasztorze SS. Karmelitanek w Przemyślu

17.00 – wspólny powrót do Jarosławia oraz wspólna agapa

Czas mety i powrotu oczywiście może ulec lekkim przesunięciom!

2. Trasa i bufet

Trasa odbywać się będzie zgodnie z harmonogramem opisanym na plakacie. Bufet podczas Biegu będzie mobilny. Na końcu peletonu jechać będzie samochód techniczny (bufet), a w nim: woda, napoje izotoniczne, czekolada, banany, pomarańcze. Zgłodniały zawodnik podbiega do samochodu z prawej strony (od pobocza), wszystkie bufetowe potrzeby zaspokaja w biegu.

Dodatkowo dwa stacjonarne punkty żywieniowe:

Radymno (25 km) – zupa pomidorowa z ryżem, banany, pomarańcze, krakersy, czekolada, woda, napój izotoniczny, gorąca kawa i herbata.

Wyszatyce (38 km) – rosół z makaronem, banany, pomarańcze, krakersy, czekolada, woda, napój izotoniczny, gorąca kawa i herbata.

Ostatni przystanek znajduje się w Żurawicy (45 km) – czas na przegrupowanie przed ostatnim odcinkiem biegu.

Bardzo prosimy o przeanalizowanie trasy, odległości i możliwości. Tych którzy planują pokonać tylko część trasy, zachęcamy do wspólnego Startu i ostatniego odcinka z Żurawicy do Przemyśla.

W Biegu towarzyszyć Wam będą pojazdy:

Radiowóz – początek peletonu (prowadzi bieg)

Samochód techniczny „bufet” – za peletonem

Pogotowie – (zamyka bieg) za samochodem „bufetem”

Samochód „transport” – zatrzymuje się co 5 km i w razie konieczności zabiera biegaczy do punktu z autokarem

Autokar – obecny (TYLKO!) na starcie, w Radymnie, w Wyszatycach, w Żurawicy, na mecie. Można w nim podjeżdżać jedynie do wyżej wymienionych punktów.

Autokar pelni tez funkcje mobilnego depozytu/szatni, więc można zabrać potrzebne rzeczy. Korzystamy z niego tylko w wyznaczonych miejscach (jw).

Bieg odbywa się w JEDNEJ grupie, prosimy więc nie pozostawać poza peletonem, nie możemy ze względu bezpieczeństwa zbytnio wydłużyć peletonu. Dodatkowo w Przemyślu peleton zamykać będzie samochód Straży Miejskiej.

3. Idea

Pamiętajmy o głównej intencji Biegu. Oczywiście nie wykluczamy swoich indywidualnych intencji.

4. Opłaty

Opłata za uczestnictwo w Biegu jest dobrowolną ofiarą, którą składamy w dniu Biegu do puszki. Każdy zawodnik otrzyma w pakiecie: techniczną, tematyczną koszulkę imienną; medal; wyżywienie na trasie i po jej zakończeniu, transport z Przemyśla do Jarosławia, materiały pro-life.

5. Sprawy różne

– Prosimy o pilną informację o ewentualnej rezygnacji z Biegu.

– Prosimy o informację, gdyby ktoś nie korzystał z transportu powrotnego z Przemyśla do Jarosławia (zachęcamy oczywiście do wspólnego zakończenia Biegu kolacją biegową w Jarosławskim Opactwie).

– W Jarosławskim Opactwie po powrocie z Przemyśla możliwość skorzystania z pryszniców.

6. Kontakt

tel.: 723 404 313 (najlepiej sms)

e-mail: xmkozak@gmail.com