O Biegu

Manifetacja miłości do życia…

BO ŻYCIE JEST PIĘKNE!

2016

Jak to się zaczęło?

Kiedy kilka dobrych lat temu zaczęła się przygoda księdza Michała z bieganiem, z czasem pojawiła się także chęć nadania mu jakiegoś głębszego sensu. I tak w 2016 roku zrodziła się myśl, aby pobiec dla Życia. Początkowo nie bardzo wiedział jak się do tego zabrać, ale na szczęście nie był sam – Pan Bóg posłał ludzi. Pan Paweł wyznaczył trasę, która opierała się na szlaku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Jarosław – Przemyśl, Paulina użyczyła bus, Jarosławskie Opactwo nakarmiło biegaczy, Dorota zadbała o koordynację wszystkich działań, Pan Bogdan o karmienie zawodników na trasie, a Siostry Karmelitanki w Przemyślu z radością przyjęły nas do swojego małego kościółka, który na dobre stał się metą Biegu dla Życia. I tak przy pomocy wielu ludzi dobrej woli, doszedł do skutku pierwszy bieg o nazwie Sztafeta dla Życia – 8 grudnia 2016 roku wystartowało ze świadectwem 20 biegaczy, w tym dwóch duchownych. Chwilkę później Sztafeta dla Życia przeobraziła się w Bieg dla Życia.

2020

COVID i bonusowa wersja zdalna

Kiedy świat stanął na głowie przez walkę z pandemią musieliśmy na chwilę zrezygnować ze wspólnego pokonywania trasy. Jednak zrodziło to pomysł na „zdalne” bieganie i tak od 2020 roku dowolny dystans w dowolnym miejscu może pokonać każdy, komu bliska jest idea Biegu dla Życia. Rok 2021 był rokiem edycji mieszanej – biegacze spotkali się na nowej trasie Sanok – Korczyna, a przez cały grudzień dołączali się zawodnicy trybu „zdalnego” z różnych miejsc.

2022

Niezmienna idea

W tym roku powracamy na tradycyjną trasę Jarosław – Przemyśl. Oczywiście tradycją też stała się już możliwość wyboru trybu „zdalnego”. Jednak niezależnie od dystansu i miejsca Biegu jego idea się nie zmienia. Chcemy wspólnie manifestować i celebrować miłość do życia w myśl słów św. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” (Evangelium vitae). My te słowa wypełniamy biegiem, świadcząc.

2023

Bieg znany z imienia

en rok stał się szczególny przez beatyfikację Rodziny Ulmów z Markowej. Od tego wydarzenia, na naszą prośbę, abp Adam Szal nadał Biegowi dla Życia imię błogosławionej Rodziny Ulmów z Markowej, a my zmieniamy kierunek na Markową!

Dołącz do rodziny Biegu dla Życia

Zapisz się
Paulina Tracz

AMBASADORKA BIEGU DLA ŻYCIA