Bieg dla życia

O biegu

Kiedy kilka lat temu zaczęło się moje bieganie, z czasem pojawiła się także chęć nadania mu jakiegoś głębszego sensu. I tak w 2016 roku zrodziła się myśl, aby pobiec dla życia. Początkowo nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać, ale Biegi Benedyktyńskie, udział w różnego rodzaju zawodach, pokazały że można. Pan Paweł wyznaczył trasę, która opierała się na szlaku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Jarosław – Przemyśl, Paulina użyczyła bus, Jarosławskie Opactwo nakarmiło biegaczy, Dorota zadbała o koordynację wszystkich działań, Pan Bogdan o karmienie zawodników na trasie, a Siostry Karmelitanki w Przemyślu z radością przyjęły nas do swojego małego kościółka. I tak przy pomocy wielu ludzi dobrej woli, doszedł do skutku pierwszy bieg o nazwie Sztafeta dla Życia – 8 grudnia 2016 roku wystartowało ze świadectwem 20 biegaczy, w tym dwóch duchownych. Po drodze powstała także inicjatywa biegnijsercem.pl wspierająca misyjny wyjazd do Peru i Hondurasu Magdy i Agaty. A Sztafeta dla życia przeobraziła się w Bieg dla Życia.

W związku z kolejnym rokiem „covidowym” VI Bieg dla Życia będzie miał formę mieszaną. Chętnych z każdego zakątka świata zapraszamy do biegu „zdalnego” na zasadach podobnych do tych z ubiegłego roku. Natomiast dla wszystkich spragnionych biegowego spotkania na żywo przygotowaliśmy nową trasę Biegu, która prowadzić będzie z Sanoka do Korczyny, gdzie czekać nas będzie tradycyjna agapa. Oczywiście wszystkie plany tradycyjnego spotkania zależeć będą od sytuacji pandemicznej, ale mocno wierzymy, że będzie już tylko lepiej. Więcej szczegółów znaleźć można w Regulaminie.

Z odważnymi śmiałkami, którzy zainaugurują sanocką trasę biegu zobaczymy się już 4 grudnia 2021 roku, natomiast od tego dnia aż do Wigilii Bożego Narodzenia czas na przebiegnięcie tras indywidualnych będą bieli uczestnicy wersji zdalnej. Z nowości meldujemy, że zapisy odbywają się przez stronę firmy Time Keeper.

Kontynuujemy naszą małą inicjatywę wspierającą Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Niepełnosprawnych w Starej Wsi, gdzie trafia 10% wpisowego. Pozostała kwota tradycyjnie przeznaczona jest na pakiet startowy (tematyczny gadżet, pamiątkowy medal, itp.) oraz rozwój Biegu, czyli przygotowanie kolejnych edycji.

Cieszymy się ogromnie już na samą myśl o spotkaniu z Wami, czy to na żywo na dość wymagającej trasie, czy też wirtualnie kiedy będziemy mogli zobaczyć Was w rodzinnych drużynach, wśród znajomych lub w pojedynkę pokonujących własne dystanse. Do zobaczenia!

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” (Evangelium vitae). My te słowa wypełniamy biegiem, świadcząc.

Zapraszamy!

ks. Michał Kozak
i ekipa organizacyjna Biegu dla Życia