Bieg dla życia

O biegu

Kiedy kilka lat temu zaczęło się moje bieganie, z czasem pojawiła się także chęć nadania mu jakiegoś głębszego sensu. I tak w 2016 roku zrodziła się myśl, aby pobiec dla Życia. Początkowo nie bardzo wiedziałem jak się do tego zabrać, ale Biegi Benedyktyńskie, udział w różnego rodzaju zawodach, pokazały że można. Pan Paweł wyznaczył trasę, która opierała się na szlaku Ekstremalnej Drogi Krzyżowej Jarosław – Przemyśl, Paulina użyczyła bus, Jarosławskie Opactwo nakarmiło biegaczy, Dorota zadbała o koordynację wszystkich działań, Pan Bogdan o karmienie zawodników na trasie, a Siostry Karmelitanki w Przemyślu z radością przyjęły nas do swojego małego kościółka, który na dobre stał się metą Biegu dla Życia. I tak przy pomocy wielu ludzi dobrej woli, doszedł do skutku pierwszy bieg o nazwie Sztafeta dla Życia – 8 grudnia 2016 roku wystartowało ze świadectwem 20 biegaczy, w tym dwóch duchownych. Po drodze powstała także inicjatywa biegnijsercem.pl wspierająca misyjny wyjazd do Peru i Hondurasu Magdy i Agaty. A Sztafeta dla życia przeobraziła się w Bieg dla Życia.

W związku z kolejnym rokiem „covidowym” VI Bieg dla Życia będzie miał formę mieszaną. Chętnych z każdego zakątka świata zaprosiliśmy do biegu „zdalnego”. Natomiast dla wszystkich spragnionych biegowego spotkania na żywo przygotowaliśmy nową trasę Biegu, która prowadziła z Sanoka do Korczyny.

Jednak ostatecznie Bieg dla Życia wrócił na pierwotną trasę i wszystko wskazuje na to, że tam się zadomowi. Jarosław i Przemyśl połączone zostały 45-cio kilometrową trasą Tego wyjątkowego Biegu.

Więcej szczegółów znaleźć można w Regulaminie.

Każdego roku cieszymy się ogromnie już na samą myśl o spotkaniu z Wami, czy to na żywo na dość wymagającej trasie, czy też wirtualnie kiedy będziemy mogli zobaczyć Was w rodzinnych, koleżeńskich, drużynach, wśród znajomych lub w pojedynkę pokonujących własne dystanse. Do zobaczenia!

„Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…” (Evangelium vitae). My te słowa wypełniamy biegiem, świadcząc.

ks. Michał Kozak
i ekipa organizacyjna Biegu dla Życia